Avaliku esinemise koolitus – videotreening
Pane ennast kuulaja kingadesse – saa teada, kuidas Sa tegelikult esinejana mõjud.
Videotagasiside ja tagasiside teistelt koolitusel osalejatelt ning treenerilt võimaldab Sul saada selge pildi, millistele tugevustele edaspidiselt toetuda, mida tasub parendada ning mida konkreetset ette võtta, et suurepäraseks esinejaks saada.
Treenime inimesi:
-
Kirglikeks kõnelejateks, kes innustavad kuulajaid.
-
Organisatsiooni tutvustajateks, kes ärgitavad klientides huvi.
-
Selgeteks esitlejateks, kes edastavad arusaadavalt infot.
-
…
Soovituslik videotreeningu grupi suurus on 6-12 inimest, fookus ühel konkreetsel valdkonnal ning kestus tavaliselt 6-8 tundi.
Näiteid realiseeritud avaliku esinemise videotreeningutest
Konsultatsiooniettevõte soovis treenida oma töötajate müügi ning läbirääkimisoskusi kliendiga suhtlemises. Osalejad valmistasid ette olukorra ja kliendi kirjeldused ning mängisid koolitusel kokkusaamise läbi. Simulatsioonid võeti videosse ning analüüsiti. Osalejad said said hea ülevaate, kuidas nad läbirääkimistel käituvad ning tagasiside kaudu mitmeid ideid enda edasi arendamiseks.
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kursuste liidrid tahtsid treenida oma motivatsioonikõne pidamise oskusi. Osalejad valmistasid ette “Mul on unistus” kõne, mis võeti koolitusel videosse. Videotagasiside abil said noored kinnitust oma tugevuste kohta ning mitmeid tehnikaid, kuidas edaspidiselt veelgi mõjusamalt esineda.
Õpilasfirmad tahtsid harjutada firmade esitlust lõppvõistluse jaoks. Esitlused valmistati kodus ette, kohapeal võeti videosse, analüüsiti, parendati ning võeti uuesti videosse ja analüüsiti. Tagasisidest saadud soovitused prooviti kohe praktikas järele – tulemuseks väga head esitlused.